Header Image

Seyit Mehmet Özkan

Altınordu FK Yön. Kur. Başkanı

1955 yılında, İzmir’de, o yılların en hareketli semti olan Eşrefpaşa’nın, en hareketli mahallesi Çimentepe’de dünyaya geldi. Tornacı-Demirci rahmetli Kenan Usta ve rahmetli Ayşe Hanım’dan doğma dört kardeşin en büyüğü…

Ankara ODTÜ İşletme mezunu,  evli, çocuğu yok, ama Altınordu Futbol Kulübü  çatısı altındaki 10 binin üzerindeki minik futbolcu adayları ile Eşrefpaşalı olan eşi Tülay hanımın ise en az 12 tane evladı var.

Mesleğini yaşamak ve yaşatmak olarak belirleyen, aile şirketi Özkan Demir Çelik Sanayi A.Ş.’yi kardeşleri, akrabaları ve personeli ile birlikte “onurlu” ve “topluma yararlı” olacak şekilde yönetmeyi kendine ilke edinen Seyit Mehmet Özkan,  maddi-manevi tüm enerjisini  çocuklarımızın ve gençlerimizin daha çok spor yapmasına ve onların sportmen, sosyal bireyler olarak hayata hazırlanmalarına katkı koymaya harcıyor.

Altınordu Futbol Kulübü’nde geçen 6  yıllık süreçte Yeşilyurt Sait Altınordu, Torbalı Metin Oktay,  Kuşadası  Beytullah Baliç Yerleşkeleri ve  Selçuk İsmet Orhunbilge Tesisleri’ni  kurup, şimdilik 51’i Milli 300’e yakın futbolcuyu geleceğe hazırlayan  yapıyı oluşturan Seyit Mehmet Özkan, ulusal ve uluslararası çocuk turnuvaları düzenlenmesini sağlayarak Türk futboluna önemli bir katkı daha yapıyor.

Süper Lig’de tamamı “Altınordu Özkaynağı’ndan” yetişmiş, T.C. vatandaşı gençlerden oluşan, yalandan değil, “Gerçekten Profesyonel” bireylerden kurulu, toplumumuza örnek bir futbol kulübü ve takımı yaratma için hayatının ikinci bölümünü adeta bu hayaline adayan Seyit Mehmet Özkan, doğal olan her şeyi sevmek, Avrupa’da maça gitmek, kaybolmak, şarkı söylemek, yürümek, yüzmek.