Header Image

Ersin Bayramkaya

Psikolog

2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı’nı bitiren Ersin Bayramkaya, 2005 yılında Mersin Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Eylül 2019 tarihinden itibaren kurucusu olduğu Seyir Psikoloji’de yetişkinlerle bireysel danışmanlık ve psikoterapi hizmetlerini, aynı zamanda kurumların ihtiyaçlarına göre eğitim çalışmalarını sürdürmektedir. Aynı zamanda 2016 yılından beri İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak psikoterapi dersleri, 2019 yılından itibaren ise Acıbadem Üniversitesi SBE Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı’nda yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak psikoterapi dersleri vermektedir.

Ersin Bayramkaya, 2007-2008 yıllarında Bilkent Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Gelişim Merkezi’nde (PDGM) üniversite öğrencileri ile bireysel terapi ve grup çalışmaları yürütmüş, çeşitli konularda konferans ve seminerler vermiştir. 2008-2009 yıllarında DBE-Davranış Bilimleri Enstitüsü’nde bireysel, çift/aile terapi seansları yürütmüş ve başta performans geliştirme olmak üzere çeşitli konulardaki projelerde yer almıştır.

2008-2009 yıllarında Türk Psikologlar Derneği (TPD) yönetim kurulunda yer alan Ersin Bayramkaya, 2005 yılında gerçekleştirilen X. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi’nde kongre düzenleme kurulu başkanlığını yürütmüştür. Öğrencilik yıllarında (2001-2005) Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubu (TPÖÇG) temsilcisi olarak çalışmış ve yapılan faaliyetlerde aktif görevlerde yer almıştır.

Bayramkaya, 2009-2016 yılları arasında Sabancı Üniversitesi Psikoterapi ve Psikolojik Hizmetler Birimi, 2009-2015 yılları arasında İNDA Çözüm Odaklı Danışmanlık ve Eğitim Merkezi ve 2016-2019 yılları arasında kurucularından olduğu YENİ Psikoterapi ve Psikolojik Hizmetler’de psikoterapist ve eğitmen olarak çalışmıştır.

Basta travma olmak üzere anksiyete bozuklukları, depresyon, ilişki-çift-aile problemleri çalışma alanlarıdır. Türk Psikologlar Derneği Travma Birimi’nde Psikolojik Acil Müdahale Ekibinde gönüllü olarak yer alan Bayramkaya aynı zamanda Türk Psikologlar Derneği ve EMDR Derneği üyesidir.