Header Image

Can Gürsu

Co Founder / Royal Youth E-Sports

Öğretim hayatımın erken dönemlerinde sırasıyla ODTÜ ilk, orta okulu ve lisesini bitirdim. Ardından Bilkent Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde üniversite eğitimimi tamamladım. Bilgi Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansını bitirdikten sonra Galatasaray Üniversite’sinde de Pazarlama İletişimi sertifikamı tamamladım.

Profesyonel kariyerime Bloomberg’de köşe yazıları yazarak başlasam da sonrasında pazarlamaya yöneldim. Profesyonel kariyerimi sürdürürken bir yandan farklı girişimlere imza attım. Her zaman Fintek, sanal gerçeklik ve elektronik sporlar, gibi yeni ve gelişime açık sektörlerde yatırım yapmaya özen gösterdim. Kendi girişimlerimin haricinde inandığım güvendiğim girişimlere de yatırım yapmaya devam ediyorum. Sadece madden değil manende ayni sermaye katkısı vererek genç girişimcilere destek olmaya çalışıyorum.

Ağırlıklı olarak Anadolu’da olmak üzere bir çok üniversitenin ve girişimcilik kulüplerinin davetlisi olarak konferansalar veriyorum. Üniversitelerin girişimcilik kulüplerinde mentorluk veriyorum. Gençlerin başarma azmi ve geleceğin sektörleri sayesinde Türkiye’nin başarıya erişeceğine inanıyorum